Berenica
 
 
novinky
Pidifest v Jistebníku
Uběhlo sice několik týdnů od konání této na rock zaměřené akce, ale trpělivě jsem čekal na fotky. Jednalo se o první ročník a docela se mi líbí záměr pořadatelů pozývat vždy jen jednu hvězdu a maximálně jeden revival. Zbytek by měly tvořit kvalitní regionální kapely prezentující pouze vlastní tvorbu. Celá akce měla pouze jediný mínus, a to byla neskutečná zima. Na jevišti to tak nebylo znát, protože reflektory kromě světla produkují i slušné teplo. Snad se pořadatelům příští ročník podaří zorganizovat někdy dříve než v půlce září, protože by mohlo přijít i více lidí. Letos to kromě zimy nemělo chybu, tak sledujte stránky festivalu, abyste nepropásli příští ročník.
Těrlický motosraz
Když tak sleduji příspěvky, zjistil jsem, že mám nějaké resty v reakcích na naše odehrané akce. Zřejmě to bude tím, že nešlo o nic mimořádného. Byly to prostě klubové koncerty, na které přišli většinou náhodní diváci, kteří netušili, co je čeká.
Jako kapela, která si nedává za cíl dobýt hudební trh za každou cenu, zvláště pak na úkor ztráty sebeúcty, jsme smířeni s tím, že nás hold 99,99% posluchačstva slyší na dané akci poprvé. Tím, že je náš repertoár tvořen výhradně vlastními skladbami, je zajímavé sledovat reakce lidí a v závěru akce také hodnocení pořadatele. Tímto bych chtěl poděkovat za slova uznání několika lidí, kteří nás se zájmem sledovali na úkor konzumace dobře čepovaného piva. Poděkovat chci také pořadatelům těrlického motosrazu, kteří sáhli po neznámé kapele a po odehraném setu nám dali najevo svou spokojenost.
Beskydy rock fest
Festival trval dva dny, ale nás se týkala pouze sobota 8. září. Na místo jsme dorazili s hodinovým předstihem, ale skluz v programu byl už také téměř hodinový. Nezbývalo, než se napájet pivem a čajem. Pivo k rocku patří, ale čaj byl nutný, protože byla docela slušná kosa a do poslední chvíle každý řešil v čem bude hrát. Nakonec jsme se všichni potili v tričkách, zato prsty jsme měli ztuhlé až do konce setu. Lidí se tam sešlo poměrně málo, ale vzhledem k počasí se není čemu divit. Pořadatel projevil zájem o koncert v klubu, takže se těšíme. Nakonec jsem obdržel pár fotek, takže je samozřejmě zveřejňuji.
V Hudebním bazaru
Hráli jsme tam před třema rokama, takže pochybuji, že si nás ještě někdo pamatoval. Pozvali jsme si Witch Hammer, mladé rockery až z Jablůnkova, se kterýma jsme už dvakrát hráli, a nutno dodat, že na svůj věk jsou skvělí. Atmosféra byla výborná a na podzim bychom tam měli zahrát znovu. Fotek bylo poskrovnu, ale aspoň něco.
Konečně se hrálo
Někdy koncem srpna jsem se domluvil s Pavlem Giertlem (jinak to dramaturgem ostravského Parníku) a se skupinou F.U.G.A., že nabídneme svým příznivcům trochu jiné prostředí, než na jaké jsou od nás zvyklí. Protože většina muzikantů z obou kapel má své hudební začátky spojené s mimoučebkou na bývalém učilišti Vítkovických železáren, spojili jsme tuto akci se setkáním muzikantů, kteří prošli řadami kapel na výše uvedeném zařízení působících. Dalo trochu práce je po těch letech kontaktovat, ale z většiny se to podařilo. Bohužel se mi nepodařilo zajistit fotografování, ale našli se jiní a nějaké fotky zveřejním. Velice pěkné fotky z této akce můžete vzhlédnout na těchto stránkách. Fotila je "slečna blázen", pochopitelně blázen do fotografování.
Opět se rušilo II
Nechci tady dělat seriál o rušení našich koncertů, ale ta dvojka znamená, že jedním článkem oznamuji dva zrušené, a to 17. března v Hudebním bazaru, kdy nám sdělili, ža tam místo nás bude nějaká olomoucká kapele v rámci šňůry, která se ale přetrhla, takže v ten den byl v bazaru klid. Včera jsem se dozvěděl, že Kostel z Joys má něco s rukou, tak hned zrušili i Bruntál.
Opět se rušilo
Po delší odmlce, kdy měl Pačes zlomenou ruku, jsme se těšili na společný koncert s Joysem, který se měl konat 3. března v klubu Marley. Kdo hraje po klubech jako my, určitě ví, že honoráře vystačí tak akorát na úhradu dopravy. O to by ani nešlo, už jsme si na to konec konců zvykli, ale pořadatel - klub Marley šel ještě dál. Měli jsme si zajistit vlastní zvuk. Odpusťte, ale tohle zapotřebí nemáme. Všem našim příznivcům (i Joysáckým) jenom připomenu, že nás můžou spatřit 17. března v Hudebním bazaru.
Trochu změn
Podle datumů pod články lze snadno vydedukovat, že se nic podstatného neděje. Jenom jsme se domluvili, že nadále budeme hrát ve čtyřech a to s Evou. Na chvíli jsme se odmlčeli, abychom dostali chuť do další práce a zapoměli jak jsme co hráli. Po novém roce se začne znovu a pěkně od podlahy. Takže pěkné vánoce a veselého Silvestra.